سوالات شما


سایرس مطمئن ترین مرجع اخذ اقامت و توسعه کسب و کار در حوزه اروپا شنگن، با کارشناسان و مشاورین با تجربه، برای ارائه اطلاعات صحیح و انتخابی آگاهانه در خدمت شماست. شما می توانید از طریق مشاوره آنلاین، طرح سوال و یا درخواست مشاوره حضوری به صورت رایگان پاسخ تمامی سوالات خود در خصوص اخذ اقامت و یا توسعه کسب و کار در حوزه شنگن را نزد کارشناسان ما بیابید.

اگر اقامت را از یک کشور عضو شنگن دریافت کنیم، آیا امکان زندگی و استفاده از امکانات کشورهای دیگر را داریم؟
بعد از گرفتن اقامت دائم می توانید در کشور دیگری زندگی کنید ولی قبل از آن شما تنها 90 روز اجازه زندگی و ماندن در کشور دیگری را دارید.
آیا در اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان، دولت کمک مالی می کند؟
شرکت های نوپا می توانند مشمول حال کمک های مالی دولتی و انواع وام ها قرار بگیرند ولی در اکثر موارد نیاز به حضور و ارائه یک پیشینه کار حداقل یک ساله در آلمان می باشد.
شرایط اخذ اقامت تمکن مالی چیست؟
با توجه به قوانین کشور و تعداد اعضای خانواده، نیاز است که بتوانید ثابت کنید از طریق منابع درآمدی ثابت و غیر وابسته به شغل تان در ایران مثل اجاره ملک، سود سپرده، حقوق بازنشستگی و ... درآمد ثابت دارید. به عنوان مثال میزان این درآمد برای خانواده سه نفره بهتر است حداقل حدود ماهانه 20 تا 30 میلیون تومان باشد.
شرايط اخذ پاسپورت در اروپا چیست؟
1) ۱- داشتن اقامت دائم از كشور مقصد و گذشتن حداقل دو سال از اقامت دائم ۲- قبولی در آزمون شهروندی که لازمه آن تسلط به زبان و تاريخ و فرهنگ كشور مقصد است.
آيا ويزای دانشجويي به اقامت ختم مي شود؟
در صورتي كه بعد از اتمام تحصيل بتوانید مشغول به كار شوید، امكان دريافت اقامت كاري براي شما وجود دارد كه در ابتدا به صورت موقت است. سپس با توجه به نوع اقامت و كشور تبديل اقامت شما به اقامت دائم مي شود٬ البته این مورد استثنا است ولی در صورتي كه نتوانید کاری پیدا کنید باید به کشور خود بازگردید.
تفاوت ويزاي تايپ D و C چيست؟
ويزاي تايپ D، ويزاي بالاي ٩٠ روز زندگي مي باشد كه براي مواردي چون مجوز اقامت در كشور هاي اروپايي، ويزاي دانشجويي و ويزاي جستجوي كار صادر مي گردد ولي ويزاهاي توريستي، عمدتا از نوع C هستند.
ضمانتي كه در ازاي مبلغ پيش پرداخت وانجام پروسه از سوی موسسه سایرس داده می شود، چيست؟
برای انجام یک پروسه در ابتدا یک قرار داد مابین شما و موسسه حقوقی سایرس منعقد می شود که در متمم آن قرارداد اين بند لحاظ می شود كه در صورتي كه انجام پروسه از جانب موسسه حقوقي سايرس به مشكلي برخورد كند، مبلغ دريافت شده به شما عودت داده مي شود.
آيا با پاسپورت هاي كشورهاي كارائيب (دومينيكا، گرانادا و ...) مي توان در كشورهاي ديگر زندگي كرد؟
خير، اين پاسپورت ها تنها امكان تردد ٩٠ روزه شما را در كشورهاي ديگر به همراه دارد ولی مجوز امكان تحصيل و زندگي در كشورهايي چون انگلستان، كشورهاي حوزه شنگن و ... را به شما نمی دهد.
خريد ملك در اروپا منجر به چه نوع سندي مي شود؟
اسناد مالكيت در اروپا مي توانند ١٠٠ درصد به نام شخص مقيم باشد و مادام العمر است. به عبارتی دیگر عرضه و عيان به نام شخص است.
ما شنيده ايم كه تبديل اقامت موقت به دائم به راحتي صورت نمي گيرد، چه روش هایي براي سهولت تبديل اقامت موقت به دائم پيشنهاد مي كنيد؟
1) در زمان آغاز پروسه اقامتی شما، کارشناسان سایرس در تمامی مراحل٬ در کنار شما هستند و شرایط و موارد قانونی مورد نیاز برای تبدیل انواع اقامت موقت به دائم را به طور کامل و شفاف به شما اعلام می کنند که در صورت رعایت موارد مذکور شما می توانید اقامت موقت خود را به دائم تبدیل کنید. به عنوان مثال برای تبدیل اقامت موقت به دائم در بلوکارت آلمان، فراگیری زبان آلمانی تا سطح B1 لازم است.
در پروسه اخذ اقامت از طریق اثبات تمكن مالي، آيا مي توان از سندي استفاده كرد كه به نام سرپرست و همسر وي است ؟
بله، هر دو نفر مي توانند سرپرست محسوب شوند و مشکلی نخواهد بود.
آيا خريد ملك در فرانسه منجر به اقامت می شود یا تاثيري در گرفتن اقامت دائم دارد؟
اخذ اقامت دائم فرانسه منوط بر خرید ملک و سرمایه گذاری نیست، اما شما با خرید ملک می توانید شرایط را برای اخذ اقامت دائم (درصورت رعایت سایر شروط) برای خود راحت تر کنید.
مجوز اقامت چیست و چه مدت اعتبار دارد؟
مجوز اقامت همان ویزای تایپ D است که شرايط و قوانين استفاده از آن در کشور های مختلف، متفاوت است که این نوع ویزا در پروسه های اخذ اقامت کشور ها از ملزومات دریافت استیکر یا کارت اقامت می باشد.
آیا دراقامت از طریق تمکن مالی اجازه کار کردن و استخدام شدن در آن کشور وجود دارد؟
با داشتن اقامت از طریق تمکن مالی شما نمی توانید در آن کشور استخدام و حقوق بگیر دولت شوید. بلکه می توانید کارفرما باشید و یا مغازه ای خریداری نماييد و آن را اجاره دهيد.
تفاوت اقامت دائم و پاسپورت چیست؟
شما با داشتن پاسپورت، یک شهروند اروپایی محسوب می شوید و کلیه حقوق شهروندی از جمله حق رای و ... شامل حال شما خواهد شد. همچنین امکان تردد در کشورهای بیشتری علاوه بر کشورهای حوزه شنگن را خواهید داشت. تا جاییکه حتی می توانید کاندیدای ریاست جمهوری آن کشور شوید. اما با اخذ اقامت یک کشور از کشورهای حوزه شنگن فقط حق تردد و زندگی در کشورهای شنگن را دارید و برای سفر به کشورهایی چون کانادا وانگلستان باید ویزا دریافت کنید. البته در هر دو حالت می توانید از مزایایی چون تحصیل رایگان فرزندان، داشتن حساب بانکی شخصی، بیمه پزشکی و ... استفاده کنید.
آیا برای اخذ اقامت شنگن داشتن دانش زبان کشور مقصد الزامیست؟
در پروسه های سرمایه گذاری، کار آفرینی و تمکن مالی احتیاجی به داشتن دانش زبان کشور مقصد از ابتدای پروسه نیست. البته برای اخذ اقامت دائم، دانش زبان و تاریخ و فرهنگ کشور مقصد در حد مبتدی کافی است ولی برای دریافت پاسپورت، تسلط به زبان و تاریخ و فرهنگ کشور مقصد اجباری است.
مزیت های اخذ اقامت شنگن چیست؟
با اخذ اقامت شنگن، شما می توانید به عنوان یک شهروند اروپایی از خدمات دولتی و رفاه اجتماعی شامل خدمات پزشکی و درمانی، خدمات بانکی و افتتاح حساب، تحصیلی رایگان و ... بهره مند شوید.
آیا با اخذ اقامت یک کشور در حوزه شنگن می توان در کشورهای دیگر حوزه شنگن زندگی کرد؟
خیر، شما با اخذ اقامت هر کشور در حوزه شنگن امکان زندگی و تحصیل رایگان و بهره مندی از خدمات رفاهی اجتماعی و شهروندی در همان کشور فراهم می شود و امکان تردد 90 روزه در بقیه کشور های شنگن نیز برای شما وجود دارد.
آیا تعدد داشتن ویزاهای توریستی به اخذ اقامت ختم می شود؟
پروسه اقامت و ویزای توریستی دو پروسه جدا از هم هستند و ویزاهای توریستی به اقامت ختم نخواهند شد.
تفاوت ویزا با اقامت چیست؟
ویزا صرفا مجوز تردد شماست. با ویزای توریستی امکان استفاده از خدماتی چون تحصیل رایگان فرزندان، افتتاح حساب بانکی وجود ندارد. ویزای توریستی اعتبار مشخص دارد و هیچ تضمینی برای دریافت مجدد ویزا (حتی ویزاهای مولتی پل) وجود ندارد. اما اقامت مسیری است که با هدایت درست می تواند منجر به اقامت دائم و سپس پاسپورت شود که در اقامت دائم شما می توانید به عنوان یک شهروند از مزایایی چون افتتاح حساب، تحصیل رایگان و بیمه بهره مند شوید.
آیا با تولد فرزند در خاک اروپا، فرزند پاسپورت کشور مقصد را دریافت می کند؟
هیچ یک از کشور های اروپایی قانون حق خاک ندارند و تنها زمانی تولد فرزند در خاک اروپا تبدیل به پاسپورت می شود که پدر و مادر دارای پاسپورت اروپایی باشند. اما کانادا، آمریکا و استرالیا جزو کشورهایی هستند که قانون حق خاک دارند و تنها تولد فرزند حتی با ویزای توریستی مادر می تواند ختم به پاسپورت برای فرزند متولد شده در خاک این سه کشور شود.
آیا با داشتن اقامت یکی از کشور های حوزه شنگن امکان تردد به کشورهای کانادا و انگلستان را هم داریم؟
با داشتن اقامت دائم شما مجوز تردد به کشورهای کانادا و انگلستان را بدون داشتن ویزا ندارید ولی با داشتن اقامت از کشورهای حوزه شنگن به راحتی می توانید ویزای کشورهای کانادا و انگلستان و حتی آمریکا را دریافت کنید.


سوالات خود را مطرح کنید

کارشناسان سایرس شما را راهنمایی میکنند